PARTNERZY.htmlZdobywała wieloletnie doświadczenie zawodowe m.in. we współpracy z firmą prawniczą Smoktunowicz & Falandysz, z firmą J. Bieniak, K. Wawrzyniak, A. Neuman, M. Wojnar Adwokaci i Radcowie Prawni, współpracy z Kancelarią Prawną Trusiewicz Siwko, własnej działalności indywidualnej. Obecnie od 2010 roku jest partnerem w spółce J. Jakubowska – Siwko, E. Kołtuniak Adwokaci Spółka Partnerska.


Posiada doświadczenie w szczególności w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, procesowego oraz w zakresie bieżącej obsługi spółek kapitałowych. Jest również adwokatem zajmującym się od wielu lat sprawami rodzinnymi, w szczególności postępowaniami rozwodowymi, postępowaniami dot. kontaktów rodziców z dziećmi oraz sprawami o alimenty i podział majątku.


W trakcie swojej pracy brała udział w przygotowaniu znaczącej ilości transakcji przejęć organizowanych przez Klientów, w tym przeprowadzaniu audytów prawnych podmiotów podlegających przejęciu oraz transakcji nabywania nieruchomości. Obsługiwała także duże przedsięwzięcia budowlane, m.in. związane z budową przez włoskiego inwestora sieci gazowej, uczestniczyła w doradztwie na rzecz włoskiej grupy kapitałowej z sektora przemysłu papierniczego przy przeprowadzeniu inwestycji w postaci budowy, a następnie prowadzenia zakładu papierniczego. Zajmowała się również kwestiami spornymi dotyczącymi najemców lokali (pierwotnie komunalnych, a następnie należących do właścicieli prywatnych).


Prowadzi szereg postępowań cywilnych; oprócz spraw z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego reprezentuje Klientów w postępowaniach o zapłatę w ramach bieżącej działalności podmiotów gospodarczych, .o uzyskanie odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych, jak również w sprawach karnych o podłożu gospodarczym.


Posługuje się biegle językiem włoskim oraz językiem angielskim.